منوی دسته بندی

تخلیه چاه

شاید تا کنون به محلی مراجعه کرده باشید که پس از ورود بوی نامطبوع فاضلاب موجب ناراحتی و اذیتتان شده باشد. شاید هم با حضور در مکانی، متوجه وجود بیش از اندازه حشرات موذی و سوسک شده باشید. شاید هم تاکنون تجربه گرفتگی در سینک ظرفشویی یا توالت را در محل سکونت خود داشته باشید. در اغلب موارد وجود چنین علائمی در محل، نشان دهنده گرفتگی یا پر شدن چاه است.

البته در بسیاری از مواقع در خانه های قدیمی شاهد سخت پایین رفتن آب ظرفشویی هستیم. این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه احساس گرفتگی در سینک ظرفشویی آشپزخانه به معنای پرشدن چاه نیست. گاهی اوقات مشکل از گرفتگی لوله نشات می گیرد.

برخی از افراد در چنین شرایطی از اسیدهای باز کننده لوله استفاده می کنند که این اسیدها موجب آسیب دیدگی لوله ها می شوند. اگر این مشکل را ریشه یابی کنیم، با لوله های باریک فاضلاب مواجه خواهیم شد. در واقع در بسیاری از مواقع لوله های انتقال دهنده فاضلاب باریک هستند و سرعت انتقال پسماندها را کاهش می دهند. در چنین شرایطی می توان به منظور عریض تر کردن لوله های فاضلاب اقدام نمود.

خدمات مختلف تخلیه چاه در تهران

  • تخلیه فوری چاه
  • کف تراشی ولایروبی
  • تخلیه چاه فاضلاب
  • حفرچاه کم عمق وعمیق
  • تشخیص پرشدن چاه
  • تخلیه چاه با دستگاه های لجن کش
  • تخلیه چاه با دستگاه ساکشن وکف کش
  • بازدید چاه برای جلوگیر از ریزش

مزایای تخلیه چاه به موقع

دیواره های چاه فاضلاب بیشتر از سایر قسمت ها در معرض خطر ریزش هستند و حضور طولانی مدت فاضلاب در چاه درصد احتمال رخ دادن ان را نیز افزایش خواهد داد.

توصیه فنی کاران فعال در این زمینه را مبنی بر خطر ریزش دیواره های چاه فاضلاب را جدی بگیرید چرا که ریزش دیواره چاه فاضلاب صدمات مالی فراوانی را به بار خواهد اورد.

تعیین دوره های زمانی معین برای تخلیه چاه فاضلاب ساختمان موثر ترین راه حل برای دور نمودن خطرات ریزش و سر ریز شدن چاه فاضلاب است.

استفاده از درب های استاندارد چاه فاضلابی کمک فراوانی به شما در کنترل حجم فاضلاب موجود در درون چاه خواهد کرد.

علل زود پرشدن چاه

گاهی اوقات با وجود اینکه مدت زمان کمتری از حفر چاه می گذرد باز هم چاه با سرعت بیشتر پر می شود.

در ادامه به برخی علل که باعث زود پرشدن چاه می شود اشاره می کنیم:

1- جنس خاک

مهمترین عامل در زود پرشدن چاه مربوط به جنس خاک است.در هنگام حفر چاه دقت کنید که مکان چاه به درستی انتخاب شود وقدرت جذب خاک مورد بررسی قرار گیرد تا بعدا مجبور به تخلیه زود هنگام نباشید.زمین های که خاک شنی و ماسه ای دارند،قدرت جذب بسیار بالای دارند و در مدت طولانی تری پر خواهند شد ولی زمین های رسی به دلیل جذب،مناسب حفر چاه نیستند.

2- ورود آب باران به چاه فاضلاب

در مناطقی که بارندگی زیاد است به دلیل ورود آب باران به داخل چاه فاضلاب باعث پرشدن چاه می شودبه همین دلیل لازم است که برای آب باران چاه جداگانه ای حفر شود.

3- ورود مواد اضافی وزائد

یکی از عواملی که باعث می شود چاه فاضلاب زودتر پر شود ورود مواد زائد است که به داخل چاه افتاده که در این صورت علاوه بر تخلیه چاه نیاز به لایروبی نیز دارید.

4- کوچک بودن اندازه چاه

یکی از مهمترین عوامل در هنگام حفر چاه توجه به ظرفیت ورودی فاضلاب به داخل آن است.گاهی اوقات به خاطر انباره کوچک چاه وظرفیت ورودی زیاد فاضلاب باعث پر شدن سریع چاه می شود.

مطالعه بیشر در مورد تخلیه چاه ودلایل پر شدن چاه

پیشگیری از وقوع حوادث مربوط به چاه

دقت کنید درصورت این که چاه پرشده باشد، بعد از مدت زمان اندکی دیواره های آن دچار ریزش می شود. اگر به موقع برای تخلیه چاه اقدام نکنید، دیواره های چاه به صورت کلی ریزش می کند و چاه به یک حفره بسیار بزرگ تبدیل می شود. شما می توانید با تخلیه چاه زودتر از موعد از تمامی این حوادث جلوگیری کنید. البته دقت کنید بسیاری از ویژگی ها سبب زود پر شدن چاه فاضلاب می شوند، به همین دلیل نیز لازم است از وضعیت چاه اطلاع داشته باشید.

ترمیم و نوسازی چاه

درصورت این که زودتر از موعد برای تخلیه چاه اقدام کنید، می توانید به سرعت تمامی مشکلات مربوط به چاه را بررسی کنید و برای رفع آن اقدام کنید. اما اگر بعد از پر شدن چاه برای تخلیه آن اقدام کنید، دیگر نمی توانید مشکلات احتمالی مربوط به آن را حل کنید و بدین ترتیب از عمر چاه به مرور زمان کاسته خواهد شد.

Call Now Button